Kávovar Breville Barista Max+ VCF152X

Kód: VCF152X-01
Značka: Breville
€625
Skladom (6 ks)
Môžeme doručiť do:
20.6.2024

Pripravte si obľúbenú šálku kávy kedykoľvek na ňu dostanete chuť. Pákový kávovar Breville Barista Max+ VCF152X disponuje zabudovaným mlynčekom a parnou tryskou, vďaka ktorej sa budete môcť pustiť aj do lahodných receptúr so zamatovo jemnou penou.  O lahodnú arómu a bohatú  sa pritom postará špičkové čerpadlo s tlakom 15 barov.  LED displej zobrazuje dobu extrakcie pre precíznu chuť kávy.  Integrovaný mlynček zaistí 30 rôznych nastavení mletia. Tešiť sa ďalej môžete na bohaté príslušenstvo a pomerne veľký zásobník na vodu s objemom 2,8 l.

Detailné informácie

Podrobný popis

Postará sa o skvele chutiace espresso

Tento kávovar pracuje s unikátnou technológiou vyvinutou spoločnosťou Breville Temp° IQ Shot Control™. Jej zásluhou spotrebič používa systém, ktorý sa postará o presnú a stabilnú teplotu vody ideálnu na extrakciu lahodného espressa.

 

Kávovar je vybavený 58 mm širokou hlavou, s ktorou sa väčšinou stretnete v profesionálnych kaviarňach. Tento väčší priemer pritom umožňuje rovnomerné rozloženie mletej kávy.  Zároveň dochádza k rovnomernejšej extrakcii zhutnených kávových zŕn, čo sa opäť podieľa na lepšej chuti výsledného espressa.

 

Espresso, cappuccino a ďalšie nápoje

 

Zabudovaný mlynček Barista Max+ je navrhnutý tak, aby vám prípravu kávy maximálne zjednodušil. Mlynček je inteligentne naprogramovaný, aby vám poskytol informácie o správnom množstve namletej kávy pre 1 alebo 2 šálkyTechnológia Tap & Go™ vám umožní namlieť čerstvú kávu a dávkovať ju priamo do filtra.

 

Veľký priestor 105 mm umožní prípravu kávy priamo do vysokých hrnčekov a pohárov.

 

LED displej 

 

LED displej umiestnený v prednej časti vás bude informovať o dobe extrakcie, vďaka čomu si môžete pripraviť espresso podľa vašej chuti.

Parná tryska

 

S parnou tryskou plnej veľkosti dosiahnete lahodnú mikropenu, ktorá vám poslúži pri príprave cappuccina, caffè latte, flat white a ďalších populárnych nápojov.

 

Kávovar s presnou reguláciou teploty

 

Spotrebič má zabudovaný systém Thermoblock, ktorý zaisťuje mimoriadne rýchly ohrev a presnú reguláciu teploty.  Vodu ohrieva tak, aby mala pri pretekaní namletými kávovými zrnami teplotu 92 °C.  Vďaka tomu dochádza k optimálnej extrakcii olejov obsiahnutých v kávových zrnách.

 

Pokiaľ by použitá teplota bola vyššia, mohla by spôsobiť horkú alebo spálenú chuť nápoja. Naopak nižšia teplota by sa zaslúžila o príliš slabú chuť espressa.

Predsparenie vylepší extrakciu kávy

 

Pred samotnou prípravou kávy sa navyše spustí cyklus Pre-infusion, ktorý sa postará o vylepšenú extrakciu kávy pomocou jej predsparenia.

Ohrievacia doska s vtláčadlom

 

Predhrieva šálky a poháre, čo pomáha zachovať základné vlastnosti pravého espressa - aróma a bohatá, sladká chuť. Pre pohodlný prístup a manipuláciu sa ohrievacia doska nachádza na hornej strane kávovaru.

 

Tryska na paru a teplú vodu

 

Guľový kĺb so silikónovým krytom umožňuje pohyb parnej trysky do požadovanej polohy bez spálenia prstov.

 

Kvalitný kónický mlynček

 

Kávovar pracuje s kvalitným kónickým mlynčekom s čepeľami z tvrdenej ocele, ktoré zaisťujú rovnomerné namletie kávových zŕn.  Zásluhou jemného a pomalého otáčania mlynčeka navyše dochádza k znižovaniu trenia.  Mlynček ponúka 30 ľahko nastaviteľných hrubostí mletia.

 

Do špeciálnej nádoby sa zmestí 250 gramov kávových zŕn Ochranné chlopne vám pritom zabránia vysypaniu zrnkovej kávy pri jej presypávaní.

 

Osvetlená oblasť mletia

 

Osvetlenie LED sa zapne pri zahájení mletia.  Mletá káva je osvetlená tak, ako je dodávaná priamo do filtračného koša.  Po dokončení mletia kontrolka automaticky zhasne.

 

Odnímateľná odkvapkávacia miska

 

Odkvapkávacia miska obsahuje kontrolku hladiny vody. Nachádza sa pod odnímateľnou mriežkou z nerezovej ocele. Signalizuje, kedy je zásobník plný vody a vyžaduje vyprázdnenie. Odnímateľný zásobník na odpadovú mletú kávu je umiestnený v odkvapkávacej miske (oddelený od odpadovej vody).

 

Bohaté príslušenstvo

 

Okrem samotného kávovaru sa môžete tešiť na bohaté príslušenstvo, ktoré vám uľahčí každodennú prípravu vašej obľúbenej kávy. Patrí medzi neho držiak filtra, dva rôzne kávové filtretamper, 460ml nerezová kanvica na mlieko a čistiaci kolík a kefa. Priestor za odkvapkávacou miskou slúži na uloženie filtračných košov pre jednu alebo dve šálky, čistiaceho kotúča, kefy a čistiaceho kolíka.

Uloženie prívodného kábla a stabilita

 

Pohodlne uložte prebytočnú dĺžku kábla jeho zatlačením do prístroja. Protišmykové silikónové pätky zaisťujú, že prístroj Barista Max+ zostane počas používania na pracovnej doske stabilný.

Dodatočné parametre

Kategória: Kávovary
Záruka: 2 roky
Barva: černá + nerez
Hmotnost: 8 kg
Integrovaný mlýnek: ano
Objem nádrže na vodu: 2,8 l
Parní tryska: ano
Prikon: 1300W
Rozmery (d x š x v): 310 x 310 x 410 mm
Tlak čerpadla: 15 bar
Typ kávovaru: pákový

Kávovar Breville Barista Max+ VCF152X

Kávovar Breville Barista Max+ VCF152X - demo 1

Kávovar Breville Barista Max+ VCF152X - demo 2

Kávovar Breville Barista Max+ VCF152X - demo 3

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Produkty firmy Breville v sebe snúbia skvelú funkčnosť a elegantný štýl vďaka čomu si ich obľúbili milióny zákazníkov najmä na britských ostrovoch, kde je Breville jednou z najpredávanejších značiek v oblasti malých kuchynských spotrebičov. Jedinečný dizajn výrobkov Breville z nich činí ozdobu každej štýlovo zariadenej kuchyne.

Logo Breville