Multifunkčný hrniec Crockpot Turbo Express

Chcete ohromiť svojich známych, ale rozhodne nepatríte medzi tých, ktorí by v kuchyni trávili hodiny? Milujete súťaže ako je Masterchef? Radi si zájdete do svojej obľúbenej reštaurácie, ale nedokážete si predstaviť, že by ste niečo podobné dokázali pripraviť v pohodlí svojho domova? Navyše vám nehrá do kariet ani časová dotácia? Asi vám príde, že aj bez hodín trávených v kuchyni, čas letí neuveriteľnou rýchlosťou. Máme však pre vás riešenie. Nástroj, ktorý dokáže ušetriť hodiny a vytvoriť neuveriteľne dobré a hlavne zdravé pokrmy. Táto technológia vám tak opäť trošičku viac uľahčí a hlavne spríjemní život.

Degustačné menu z rúk začiatočníka

Crockpot ponúka pomalé hrnce i multifunkčné hrnce, ktoré sú cenovo dostupné. Verte, že práve títo pomocníci dokážu zmeniť vašu doterajšiu prípravu pokrmov. Pritom zachováte i pestrosť jedál a rýchlosť ich prípravy. Vďaka absencii pridaného tuku, je ideálnym variantom pre tých z vás, ktorí chcú svoje jedlá odľahčiť, a pritom nestratiť na ich luxusnej chuti. Príprava zdravých jedál vás začne opäť baviť, pretože dodá vášmu jedlu výraznejšiu chuť. S takýmto nástrojom uvarí degustačné menu aj kuchár začiatočník.

Rýchlo, zdravo, pestro

Väčšina z nás v dnešnej dobe uprednostňuje zdravý životný štýl. Naučili sme sa dopriať si kvalitné suroviny, z ktorých pripravujeme výborné pokrmy. Aby sme si mohli dopriať aj tie menej zdravé kúsky v našej kuchyni, našli sme spôsob, ako ich pripraviť zdravšie. A tak iba za použitia kvapky oleja teraz pripravujeme jedlo v multifunkčnom hrnci do pár minút.

Prečo je CrockPot Turbo Express jednotkou na trhu?

 

- Príprava jedla je rýchla a hlavne bez našej asistencie.

- Jedlo je pripravované oveľa zdravšou formou, čo ocenia hlavne tí, ktorí sa neradi vzdávajú vyprážaných pokrmov.

- Jedlo je chutnejšie, na povrchu chrumkavé, vo vnútri mäkké.

- Pokrm sa pripravuje rovnomerne bez pripálenia a bez vašej asistencie.

- Údržba je veľmi jednoduchá.

- S dostatočnou veľkosťou hrnca dokážete pripraviť pokrm pre celú rodinu v niekoľkých minútach.

- Funkcie udržiavania teploty a odložený štart.

 

Testujeme multifunkčný hrniec CrockPot Turbo Express (CSC062X)

Pri výbere hrnca si musíme uvedomiť, čo všetko od neho budeme chcieť. Čo v ňom budeme pripravovať a či nebudeme potrebovať aj nejaké doplnky. Dôležité je vedieť pre koľkých ľudí budeme variť a taktiež koľko do toho chceme investovať. Keď si zodpoviete tieto základné otázky, veríme, že vyberiete presne to, čo potrebujete.

Jednoduché ovládanie, dostatočná veľkosť

Multifunkčný hrniec CrockPot Turbo Express má jednoduché ovládanie, vďaka ktorému zistíte, ako presne hrniec nastaviť a akú funkciu pre zvolený typ úpravy jedla zvoliť. Nemusíte tak dlho premýšľať, čo s potravinou robiť, ale zvolíte prednastavenú funkciu a hrniec si s jedlom poradí za vás. Na vás zostane len vybrať aké jedlo na raňajky, obed či večeru chcete, o zvyšok sa postará multifunkčný hrniec. Pomalé varenie, varenie v pare, vyprážanie aj ohrievanie. Ručne upravíte dobu varenia aj teplotu, aby ste zaistili ten najlepší výsledok. K dispozícii však máte mnoho prednastavených programov, vďaka ktorým nemusíte hrniec akokoľvek kontrolovať. Vďaka obsahu 5,6 litrov nasýtite aj početnejšiu rodinu. Napriek tomu vám nebude v kuchyni prekážať a je možné s ním ľahko manipulovať. Iste vás zaujme aj samostatná funkcia sous vide pre rovnomennú metódu varenia, ktorú hrniec ponúka v kombinácii s vákuovanými surovinami pomocou vákuových zváračiek fólií FoodSaver.

12 automatických programov a mnoho funkcií

Hrniec má prednastavené programy, alebo ho môžete ovládať sami. Pokiaľ s ním začínate, je ideálne sa riadiť programy. Postupom času však môžete začať experimentovať. Vďaka funkcii odloženého začiatku varenia, na vás jedlo bude čakať ešte pred tým, než sa vrátite domov. Z multifunkčného hrnca CrockPot Turbo Express sa tak stane váš osobný domáci pomocník, ktorý všetko pripraví za vás. Vy mu len dopredu zadáte úlohu a potom si už len vychutnáte práve uvarené jedlo.

Veľmi ľahko pripravíte mäso, polievky, ryžu, zeleninu či dezerty. Je to veľmi výkonný tlakový hrniec s funkciami, ako je napríklad tlakové varenie, pomalé varenie, rýchle opekanie, restovanie, udržovanie teploty, jogurt, mierny var a sous-vide. Zaujímavá je aj funkcia Turbo Pressure, vďaka ktorej pripravíte svoj pokrm o polovicu rýchlejšie, než s inými podobnými hrncami. Variť v ňom je možné v pare, ale má aj program na varenie ryže a obilnín.  Disponuje funkciou sterilizácia, vďaka ktorej ľahko sterilizujete dojčenské fľaše či zaváracie poháre. Vďaka 12 prednastaveným programom pripravíte jedlo do chrumkava a rovnomerne, či už to bude mäso/hydina, dusené mäsá, polievky, ryža, fazuľa, dezerty či jogurty. Vďaka funkcii automatického udržiavania teploty nemusíte hrniec chodiť kontrolovať.

Doplnky, bezpečnosť a údržba

Zásluhou kolieska na strane hrnca nehrozí, že si o paru popálite ruky. Umývanie je naozaj jednoduché. Vďaka nepriľnavej varnej nádobe, ktorú môžete umývať aj v umývačke. Sada obsahuje navyše miešaciu lyžicu, naparovací rošt a stojan. Všetko sa dá ľahko vybrať a umyť. Hrniec je dodávaný s prehľadným návodom pre jednotlivé funkcie varenia, kde je uvedená aj odporúčaná doba varenia jednotlivých pokrmov. Pre inšpiráciu je k zakúpenému hrncu CrockPot Turbo Express dodávaná i e-kuchárka "Kúzlo pomalého varenia".

Vyskúšali sme aj sladký dezert - čučoriedkový koláč, ktorý dopadol na jednotku :-)