Teplovzdušná fritéza Breville VDF127X

Nová zdravšia cesta

V dnešnej dobe kladieme veľký dôraz na zdravý životný štýl. Väčšina z nás si kvalitnejšie suroviny a jedlo naozaj vychutnáva. A práve vďaka láske k smaženému jedlu a rýchlemu spôsobu života sme našli novú cestu. Stačí iba jedna kvapka oleja a môžeme si pripraviť jedlo za pár minút. Namiesto nezdravých pokrmov, si tak vychutnáme oveľa zdravšie jedlo práve z teplovzdušnej fritézy Breville VD127X. Produkt je pomerne novým trendom na slovenskom trhu. Rozhodli sme sa preto otestovať túto novinku v našom sortimente a podeliť sa s Vami o naše skúsenosti a tip pri zdravšej príprave pokrmov oproti klasickej fritéze. 

Kvôli  testovaniu sme piekli celé kura podľa výrobcom odporúčaného návodu.  Pripravili sme aj ďalšie pokrmy. Výsledok bol vynikajúci. Dôležitými parametrami pre nás bol výkon, bezpečnostné prvky, údržba a samozrejme ovládanie. Predstavujeme vám teplovzdušnú fritézu austrálskej značky Breville, ktorá je jednou z najobľúbenejších značiek na britských ostrovoch. Je známa svojimi funkčnými, a pritom vysoko elegantnými kúskami do kuchyne.

 

Smažte chytro

Vyprážané jedlo pre nás nie je najlepšou variantou. Napriek tomu všetci vieme, že zakázané ovocie najviac chutí. Vyprážané pokrmy sme si obľúbili veľmi rýchlo my aj naše deti. Fast foody našli dieru na trhu, ktorú zaplnili a možno dokonca preplnili. Všetci však vieme, že jedlu s vysokým obsahom tuku by sme sa mali skôr vyhýbať. Nejde pritom v prvom rade len o nepríjemné priberanie, ktoré je s tím spojené. Oveľa závažnejšie problémy môžu nastať so srdcom, alebo napríklad s cievami.

 

Teplovzdušná fritéza Breville VDF127x

Pri výbere fritézy je potreba si uvedomiť, čo od nej požadujeme. Chceme statickú či dynamickú? Čo všetko potrebujeme vo fritéze pripravovať a potrebujeme aj nejaké doplnky? Pre koľkých ľudí budeme jedlo pripravovať a koľko chceme investovať? Pokiaľ si odpoviete na tieto základné otázky veríme, že si vyberiete presne to, čo potrebujete.

Jednoduché ovládanie, dostatočná veľkosť

Teplovzdušná fritéza Breville VD127X má jednoduché ovládanie cez podsvietenú dotykovú obrazovku. Na svoju veľkosť má i nižšiu obstarávaciu cenu, než porovnateľné konkurenčné teplovzdušneé fritézy. Pripravíte v nej až 1,3 kg potravín narazdokážete tím nasýtiť aj viacčlennú rodinu.


4 praktické predvoľby, 3 režimy ručného nastavenia

Fritovanie v horúcom vzduchu dokáže vďaka výkonu motora 2000W a rovnomernej 360 stupňovej cirkulácie jedlo smažiť do chrumkava a rovnomerne. Má štyri praktické predvoľby na hranolky, kura, zeleninu a steak. To pokryje najčastejšie pripravované pokrmy. Rotačný kôš si hravo poradí s 800 gramami hranoliek. To je dostatočná porcia pre štvorčlennú rodinu.

V programe pečenie kura je vhodné piecť celé kura na otočnom ražni. Odporúčame priviazať nohy a krídla potravinárskou nití tak, aby sa pri pečení nedotýkali ochranného sita. Presne tak, ako to ukazuje fotka nižšie. Hodinový program stačí na prípravu chrumkavého kuraťa s prekvapivo šťavnatým mäsom vo vnútri. Aj inokedy "suché" kuracie prsia sú plné šťavy a mäso je naozaj delikátne. Pre dosiahnutie chrumkavej kože postačí jedna lyžica oleja, ktorú zmiešate s vybraným korením a touto zmesou kura jemne potriete.

Je možné použiť aj ručný režim nastavenia. Tri režimy ručného varenie v podobe horúci vzduch, pečenie a sušenie zaistí opäť celé spektrum možnej prípravy je sušené ovocie, zelenina, orechy, pečenie chleba, sušienok alebo napríklad koláče. Je potrebné dbať na správne nastavenie teploty, zvlášť pri sušení ovocia či mäsa. Veľkou výhodou je návod na obsluhu, ktorý vám pomôže so základnou orientáciou v teplotách a časoch. I pri nastavovaní ručného režimu odporučí vhodnú teplotu a čas.

Doplnky a údržba

Ako už bolo spomenuté, súčasťou je kôš na pečenie a ihla. U kovového otočného koša je aktivovaná predvoľba rotácia. Tú je možné v prípade potreby vypnúť. Celá údržba zaberie minimum času. Fritézu môžete ľahko vytrieť, odnímateľné dvierka ľahko umyť a všetky vstavané súčasti v podobe roštov, tácok či ihiel dať do umývačky. Tento prístroj vám dá presne to, čo potrebujete. Chrumkavé mäso z vonku a mäkké z vnútra. Stane sa vítaným doplnkom Vašej kuchyne, ktorý vďaka jeho multifunkčnosti budete pravidelne využívať.

  O čom sme sa presvedčili pri testovaní teplovzdušnej fritézy Breville VD127X?

  • Príprava jedla je rýchla. To je v dnešnej dobe veľká devíza pre každú gazdinú.
  • Takto pripravené jedlo je oveľa zdravšie. To oceníte nie jen Vy, ale hlavne Vaše deti, ktoré sa vyprážaného jedla len neradí vzdávajú. Vy však týmto spôsobom dokážete podporiť zdravší spôsob života, pretože nepoužijete veľké množstvo oleja, v ktorom by sa jedlo smažilo.
  • Jedlo je chutnejšie, než z klasických fritéz. Na povrchu je chrumkavé, vo vnútri mäkké.
  • Pokrm sa pripravuje rovnomerne bez pripálenia i bez Vašej asistencie.
  • Jednoduchá údržba než je u klasických fritéz.
  • S dostatočnou veľkosťou fritézy, množstvom programov a doplnkov je možné pripravovať celý pokrm naráz.