Uhladený vzhľad pomocou pár ťahov

Dokonale upravená v priebehu niekoľkých minút? Áno, krásne vyžehlené oblečenie, dokáže každému napovedať, ako sa o seba staráme. Pritom žehlenie rozhodne nepatrí medzi najobľúbenejšie domáce práce. Vyprané košele sa kopia a z rastúcej hromady pociťujete po čase miernu frustráciu. Ako ale získať dokonale vyžehlenú bielizeň rýchlo a pohodlne? Žehlenie je pre väčšinu žien časovo náročné, navyše ide o nikdy nekončiacu záležitosť. Jedna várka sa  vyperie a hneď môžete dať ďalšiu. Ruku v ruke s tým samozrejme ide neustále žehlenie. Manžel potrebuje dokonale vyžehlenú košeľu, vy máte rada vyžehlené šaty a deti skúšajú vašu trpezlivosť každý deň hneď niekoľkokrát. Tak ako to zaistiť a pritom sa z toho nezblázniť? Ako dosiahnuť rýchle vyžehlené prádlo a začať využívať svoj čas efektívnejšie? Riešením je naozaj kvalitná žehlička, ktorú si vyberiete s ohľadom na to, koľko bielizne potrebujete vyžehliť. Zvážite materiály, z ktorých je vaše oblečenie a tiež vaše preferencie.

  

 Zamyslite sa

V dnešnej dobe je široký výber všetkých parných generátorov, naparovače bielizne či naparovacích žehličiek. My sme urobili test nového sortimentu žehličiek, aby sme zistili v čom vynikajú. Dôležitý pre nás bol výkon, bezpečnostné prvky, návod na použitie, údržba a samozrejme ovládanie. Vybrali sme absolútne novinky na trhu parná žehlička Diamond VIN420X a parný generátor VIN411X značky Breville, známa funkčnými, a pritom vysoko elegantnými technologickými kúsky. Do testu sme zaradili ďalšie dva kúsky kvalitných žehličiek VIN253X a VIN301X, ktoré patrí medzi veľmi obľúbené. Poďte sa zoznámiť s novou generáciou inteligentných žehličiek značky Breville.

Parná žehlička Breville Diamond VIN420X 

Jednoduché ovládanie

Moderná parná žehlička s diamantovým keramickým povrchom si vás získa svojim jednoduchým ovládaním. Veľmi ľahko si navolíte, čo od nej budete potrebovať. To vám ušetrí čas, ktorý môžete venovať niečomu inému. Táto inteligentná žehlička predstavuje jednoznačne novú generáciu naparovacích žehličiek a tak rozhodne udáva nový trend v žehlení. Naviac má návod v slovenskom jazyku, vďaka ktorému sa ju veľmi ľahko naučíte ovládať. Výkon žehličky je 2800W.

 

Dlhé hodiny žehlenia vykúpené hmotnosťou

Jednou z mála nevýhod podobných žehličiek je jej veľkosť. Ak ju navyše naplníte vodou, je náročnejšie ju prenášať. Na druhej strane nie je potrebné nádržku neustále dopĺňať. Vďaka regulácii, voda pri žehlení nekvapká. Môžete žehliť aj bez pary.

 

Konzistentné žehlenie

Zvláda vertikálne naparovanie a vďaka mnohým parným otvorom žehlí konzistentne. Nemôže sa tak stať, aby nejaký záhyb odolal. Sami si volíte intenzitu postreku podľa tlaku, ktorým tlačidlo stláčate. Vždy je potrebné nechať žehličku nahriať na požadovanú teplotu, inak by nemusela fungovať tak precízne. Žehlička má funkciu zvislého parného žehlenia, v tomto prípade je potrebné držať ju 15cm od látky, nemusíte sa však zdržovať ich zložením a opätovným vešaním.

Bezpečnosť

Žehlička má zabudovanú chytrou funkciu automatického vypínania. Elektronické bezpečnostné zariadenie vypne vyhrievací prvok, ak je žehlička vo vodorovnej polohe do 30s, ak je vo zvislej polohe je to po 15minutách nečinnosti.

 

Údržba

Čistiť žehliacu plochu treba mäkkou navlhčenou handričkou. Žehlička je vybavená permanentným filtrom proti vodnému kameňu. Vybrať sa dá aj automatické čistenie, ktoré má žehlička prednastavené. Parné otvory môžete čistiť vatovými tyčinkami.

Žehlička Breville parný generátor VIN411X

Inteligentná žehlička

Nová generácia žehličiek si vás získa svojou vlastnou inteligenciou. Nemusíte ju totiž dlho nastavovať. Sama si automaticky nastaví ideálnu teplotu. To predstavuje veľkú časovú úsporu a hlavne istotu dokonale vyžehleného prádla. Určite vám uľahčí prácu návod v českom jazyku, ktorý doporučujeme riadne preštudovať.

 

Žiadny materiál nie je problém

Vďaka keramickej ploche ľahko kĺže po každom materiály, nemusíte sa tak báť, že by nejaký záhyb unikol. Pomocou zvislého parného žehlenia navyše veľmi ľahko vyžehlíte záclony či obleky, bez toho aby ste ich museli dávať dole z gárniže či ramienka. Výkonná parná striekačka pomôže zvládnuť aj tie najodolnejšie záhyby. Výkon má 2600W.

Dlhé hodiny žehlenia vykúpené hmotnosťou

Veľká nádržka nezaručuje len dlhé hodiny žehlenia, ale opäť je potrebné počítať s väčšou hmotnosťou, obzvlášť po jej naplnení. Vďaka odnímateľné nádržke, to však nie je problém, a to ani počas žehlenia. Jej naplnenie je ľahké bez zbytočného rozliatia. Žehliť však môžete aj bez pary.

Bezpečnosť

Vďaka bezpečnostnému vypínaniu, žehlička automaticky vypne pokiaľ bude bez dozoru 5 minút.

Údržba

Čistiť žehliacu plochu treba mäkkou navlhčenou handričkou. Pre čistenie samotného prístroja ľahko zvolíte predvoľbu automatického čistenia.

 

Žehlička Breville VIN301X

Moderná, výkonná a spoľahlivá. Tak hodnotíme žehličku s nerezovou žehliacou plochou, ktorá ponúka jednoduchú reguláciu teploty a funkciu vertikálneho žehlenie.

Dokonale narovná vaše odevy

Žehlička Breville VIN301X s nerezovou žehliaca plochou vám pomôže s dôkladnou a zároveň šetrnú starostlivosťou o vaše odevy. Spoľahlivo je zbavila všetkých záhybov a pokrčenia.

Jednoduchá regulácia teploty

Teplotu žehličky sme jednoducho nastaviť podľa toho, aký druh materiálu sme práve žehlili.

Praktické naparovanie

Ani táto žehlička nesklamala funkcií naparovanie, vďaka čomu si hravo poradí s každou nerovností. Čím vyššiu teplotu žehličky sme nastavili, tým viac pary produkovala. Ak budete potrebovať jednorázovo veľké množstvo pary, oceníte tlačidlo spúšťajúci silnejší prúd.

Možnosť vertikálneho žehlenia

Žehlička umožňuje i vertikálne žehlenie, vďaka čomu môžete narovnať napríklad povešané záclony, závesy a oblečenie na ramienku.

.

Funkcia postreku

Okrem pary môžete využiť aj funkciu postreku, ktorá vám pomôže pri žehlení ťažkých tkanín či obtiažnych miest, ako sú napríklad goliere, vrecká alebo rukávy.

Využite samočistenie žehličky

Žehlička disponuje funkciou samočistenia, ktorá slúži na odstránenie vodného kameňa.

Žehlička Breville VIN253X

V závese nezostáva ani moderné žehlička VIN253X, ktorá vám pomôže s šetrnú starostlivosťou o vaše odevy. Disponuje funkciou parného žehlenie a kropenie, vďaka čomu nám žiadny záhyb neunikol.

Jednoduchá regulácia teploty, parné a zvislé žehlenie

Veľkou výhodou je veľmi ľahká konštrukcia vďaka ktorej sme s ňou jednoducho manipulovali. Pre voľbu teploty slúži otočný gombík v hornej časti.

Žehlička podporuje funkciu parného žehlenia, ktoré vám pomôže odstrániť aj tie najodolnejšie záhyby a pokrčenia. Parné žehlenie je zároveň ideálna na horšie žehliteľné látky, ako je napríklad bavlna či ľan. Nechýba ani funkcia kropenia. Využiť môžete funkciu zvislého žehlenia, ktorá vám pomôže narovnať napríklad visiace závesy, záclony alebo oblečenie rovno na ramienku.

Automatického čistenia a permanentný filter proti vodnému kameňu

Žehlička je tiež vybavená permanentným filtrom proti vodnému kameňu, ktorý obmedzuje jeho tvorbu vnútri žehličky. S čistením spotrebiča si nebudete musieť lámať hlavu. Žehlička je vybavená funkciou automatického čistenia, ktorá odstraňuje vodný kameň aj prípadné nečistoty. Pre čistenie parných otvorov môžete čas od času využiť vatovú tyčinku navlhčenú v denaturovanom etanole.

Nami testované žehličky spĺňajú z veľkej časti všetko, čo by ste od žehličiek mohli potrebovať. Majú ľahký ovládanie, vďaka ktorému ušetríte čas a nestratíte nervy. Vďaka silnému výkonu nenastala chvíľa, pri ktorej by si s nejakým záhybom nedokázali poradiť. Sú doplnené o funkcie parného vertikálneho žehlenie či naparovanie, ktoré uľahčia prácu a predstavujú ďalšiu pridanú hodnotu, vďaka ktorej už nebude žehlenie trvať dlhé hodiny. Žehličky sa ľahko udržujú a navyše majú do dokonalosti dotiahnuté bezpečnostné prvky. Kúpou žiadnej z nich iste neurobíte chybu, napriek tomu prvé dve predstavujú novú generáciu v žehlení.