Výhody pomalého varenia

Prípravou jedla strávime značnú časť svojho života. Vravíte si, prečo variť v pomalom hrnci, keď sa v dnešnej dobe skôr všetko zrýchľuje? Tu máte 5 dôvodov, vďaka ktorým veľmi rýchlo prepadnete kúzlu pomalého varenia:

1

Pomalé varenie šetrí váš čas

Znie to paradoxne, že? Ale je to tak, pri bežnom varení totiž musíte pokrm neustále kontrolovať a miešať. A toľko špinavého riadu. Pomalý hrniec postráži všetko za vás. Skrátka, len nakrájate, na čo máte práve chuť a hodíte to do hrnca. Než sa jedlo uvarí (zhruba 4 – 10 hodín podľa typu hrnca a použitých surovín), môžete sa venovať deťom alebo koníčkom. Pomalý hrniec varí tesne pod bodom varu, vďaka čomu sa z jedla odparuje len minimum vody a nehrozí tak pripálenie. Hotový pokrm navyše zostáva dlho teplý a pripravený kedykoľvek na naservírovanie.

2

Tá chuť!

Ani to najtuhšie mäso neodolá pozvoľnej príprave vo vlastnej šťave. Pokrm sa v pomalom hrnci Crock-pot pripravuje pri teplote pod bodom varu, vďaka čomu je vždy neuveriteľne šťavnatý a mäkký. Ideálny i pre mliečne zúbky vašich detí. Vitamíny a minerálne látky sa pri vyšších teplotách strácajú. Pri pomalom varení si zelenina uchováva nielen zdraviu prospešné látky, ale tiež skvelú chuť. Rovnako tak korenie nemusíte sypať s vervou. Stačí štipka, ktorá sa pozvoľným varením rozvinie do dokonalej harmónie chutí.

3

Sebestačný pomocník

Elektrické pomalé hrnce sú úžasným domácim pomocníkom i pre unavených rodičov alebo zaneprázdnených podnikateľov. Pomalý hrniec varí bezpečne a nie je potrebné ho strážiť. Zatiaľ čo sa obed pripravuje, môžete bez obáv odísť na prechádzku, na nákupy, na obchodné rokovanie či s deťmi na pieskovisko. A že sa niekedy zdržíte? To vôbec neprekáža, po vypršaní doby varenia sa pomalý hrniec Crock-Pot automaticky prepne do módu udržiavania teploty. Po vašom príchode tak bude jedlo okamžite pripravené na servírovanie. Podobne i nedeľný obed si môžete pripraviť cez noc. Pokiaľ pred spaním vložíte do pomalého hrnca kačičku a zapnete na pomalý stupeň, po prebudení vás v kuchyni prekvapí jej nádherná vôňa...

4

Úspora nákladov

Pomalý hrniec nie je náročný ani na spotrebu elektrickej energie, na svoju prevádzku nepotrebuje vysoký príkon. Ten býva u pomalých hrncov priemerne okolo 220 W, čo je až 7x menej než príkon jednej plynovej či indukčnej dosky. Pri príprave sa používa i minimum tuku, čo tiež šetrí vašu peňaženku.

5

Ani deko navyše

Pokiaľ si strážite postavu, určite oceníte, že pri varení v elektrickom pomalom hrnci nie je potrebné pridávať žiadny tuk. Pokrm si v uzatvorenom priestore udržuje šťavnatosť a na rozdiel od klasickej prípravy sa nepripaľuje. Pomalý hrniec je tak ideálnym spoločníkom i pre športovcov alebo osoby držiace redukčnú diétu. Vy ostatní si namiesto lyžice oleja pod cibuľu radšej doprajte pohárik ľahkého vína.

Logo CrockPot
Pomalý hrnec CrockPot NG 5,7l (SCCPBPP605-050)

Pomalý hrnec CrockPot NG 5,7l

S pomalým hrncem CrockPot pro vás bude vaření jednodušší než kdy předtím. Disponuje objemem 5,7 litrů a díky tomu v něm bez problémů připravíte oběd i pro několikačlennou rodinu.
Prohlédnout v e-shopu
Pečené maso
Pomalý hrnec CrockPot 4,7l (SCCPRC507B)

Pomalý hrnec CrockPot 4,7l

S pomalým hrncem CrockPot již nebudete muset u vaření zdlouhavě postávat. Pracovat totiž bude automaticky za vás. Má objem 4,7 litrů a najednou zvládne připravit oběd i pro čtyřčlennou rodinu.
Prohlédnout v e-shopu

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie