Výhody pomalého varenia

Prípravou jedla strávime značnú časť svojho života. Vravíte si, prečo variť v pomalom hrnci, keď sa v dnešnej dobe skôr všetko zrýchľuje? Tu máte 5 dôvodov, vďaka ktorým veľmi rýchlo prepadnete kúzlu pomalého varenia:

1

Pomalé varenie šetrí váš čas

Znie to paradoxne, že? Ale je to tak, pri bežnom varení totiž musíte pokrm neustále kontrolovať a miešať. A toľko špinavého riadu. Pomalý hrniec postráži všetko za vás. Skrátka, len nakrájate, na čo máte práve chuť a hodíte to do hrnca. Než sa jedlo uvarí (zhruba 4 – 10 hodín podľa typu hrnca a použitých surovín), môžete sa venovať deťom alebo koníčkom. Pomalý hrniec varí tesne pod bodom varu, vďaka čomu sa z jedla odparuje len minimum vody a nehrozí tak pripálenie. Hotový pokrm navyše zostáva dlho teplý a pripravený kedykoľvek na naservírovanie.

2

Tá chuť!

Ani to najtuhšie mäso neodolá pozvoľnej príprave vo vlastnej šťave. Pokrm sa v pomalom hrnci Crock-pot pripravuje pri teplote pod bodom varu, vďaka čomu je vždy neuveriteľne šťavnatý a mäkký. Ideálny i pre mliečne zúbky vašich detí. Vitamíny a minerálne látky sa pri vyšších teplotách strácajú. Pri pomalom varení si zelenina uchováva nielen zdraviu prospešné látky, ale tiež skvelú chuť. Rovnako tak korenie nemusíte sypať s vervou. Stačí štipka, ktorá sa pozvoľným varením rozvinie do dokonalej harmónie chutí.

3

Sebestačný pomocník

Elektrické pomalé hrnce sú úžasným domácim pomocníkom i pre unavených rodičov alebo zaneprázdnených podnikateľov. Pomalý hrniec varí bezpečne a nie je potrebné ho strážiť. Zatiaľ čo sa obed pripravuje, môžete bez obáv odísť na prechádzku, na nákupy, na obchodné rokovanie či s deťmi na pieskovisko. A že sa niekedy zdržíte? To vôbec neprekáža, po vypršaní doby varenia sa pomalý hrniec Crock-Pot automaticky prepne do módu udržiavania teploty. Po vašom príchode tak bude jedlo okamžite pripravené na servírovanie. Podobne i nedeľný obed si môžete pripraviť cez noc. Pokiaľ pred spaním vložíte do pomalého hrnca kačičku a zapnete na pomalý stupeň, po prebudení vás v kuchyni prekvapí jej nádherná vôňa...

4

Úspora nákladov

Pomalý hrniec nie je náročný ani na spotrebu elektrickej energie, na svoju prevádzku nepotrebuje vysoký príkon. Ten býva u pomalých hrncov priemerne okolo 220 W, čo je až 7x menej než príkon jednej plynovej či indukčnej dosky. Pri príprave sa používa i minimum tuku, čo tiež šetrí vašu peňaženku.

5

Ani deko navyše

Pokiaľ si strážite postavu, určite oceníte, že pri varení v elektrickom pomalom hrnci nie je potrebné pridávať žiadny tuk. Pokrm si v uzatvorenom priestore udržuje šťavnatosť a na rozdiel od klasickej prípravy sa nepripaľuje. Pomalý hrniec je tak ideálnym spoločníkom i pre športovcov alebo osoby držiace redukčnú diétu. Vy ostatní si namiesto lyžice oleja pod cibuľu radšej doprajte pohárik ľahkého vína.

Logo CrockPot
Pomalý hrnec CrockPot NG 5,7l (SCCPBPP605-050)

Pomalý hrnec CrockPot NG 5,7l

S pomalým hrncem CrockPot pro vás bude vaření jednodušší než kdy předtím. Disponuje objemem 5,7 litrů a díky tomu v něm bez problémů připravíte oběd i pro několikačlennou rodinu.
Prohlédnout v e-shopu
Pečené maso
Pomalý hrnec CrockPot 4,7l (SCCPRC507B)

Pomalý hrnec CrockPot 4,7l

S pomalým hrncem CrockPot již nebudete muset u vaření zdlouhavě postávat. Pracovat totiž bude automaticky za vás. Má objem 4,7 litrů a najednou zvládne připravit oběd i pro čtyřčlennou rodinu.
Prohlédnout v e-shopu