Prečo používať vákuovú zváračku?

Pozná to asi väčšina z nás. Chystáte sa variť nedeľný obed, siahnete do chladničky a… pozeráte na plesnivé paradajky. Tento nedeľný obed síce už nezachránite, ale môžete zachrániť všetky tie budúce. Uchovávajte potraviny v chladničke a mrazničke pomocou vákuovej zváračky FoodSaver. Prinesie vám to tieto výhody:

1

Dlho čerstvé

Vákuové balenie zamedzuje prístupu vzduchu i vlhkosti k surovinám, čím znižuje možnosť oxidácie a potlačuje rast baktérií, plesní a iných mikroorganizmov. Potenciálna doba skladovania sa u vákuovo balených potravín výrazne zvyšuje. Niektoré takto uchované potraviny vydržia v mrazničke až 2 – 3 roky oproti bežným 6 mesiacom, údeniny a syry takto môžete v chladničke skladovať až polroka.

2

Ani po čase nestratia chuť

Vákuum zachováva plnú chuť uskladnených potravín. Zabraňuje vysychaniu i prenosu jednotlivých pachov. Suroviny sú vždy čerstvé a chutné, ako práve odtrhnuté či nakúpené. Tiež čerstvá káva si vďaka špeciálnej vákuovacej dóze dlhšie uchová svoju jedinečnú arómu. A pokiaľ sa napr. na poslednú chvíľu rozhodnete grilovať, môžete dať marinovať mäso priamo do vrecka a zavákuovať. Chutné mäso bude naložené skôr, než rozpálite oheň.

3

Koniec plytvania – peniazmi i jedlom

Vďaka predĺženej dobe skladovateľnosti sa eliminuje riziko nadbytočného odpadu. Potraviny sa menej kazia, čím šetria nielen životné prostredie, ale i vaše financie. Vrecká zo špeciálnej fólie sa dajú umývať a je teda možné ich používať opakovane. Viacvrstvový materiál je vyrobený bez použitia bisfenolu A (BPA free). Potraviny tak možno bez obáv rozmrazovať či variť rovno vo vreckách, a dokonca i ohrievať v mikrovlnnej rúre.

4

Mnohostranné využitie

Vákuové zváračky neslúžia len na skladovanie potravín, ale využijú sa skvele i pri cestovaní. Napríklad pokiaľ potrebujete ochrániť pred vlhkom elektrické zariadenie. Nenechajte si skaziť výnimočnú vodácku výpravu s priateľmi utopeným telefónom.

5

Varenie sous-vide

Pomalým varením vo vodnom kúpeli dokážete vykúzliť skvelé pokrmy. Stále rozšírenejšia metóda varenia sous-vide uspokojí i tých najnáročnejších stravníkov, nech už pripravujete ryby, rebrá, zeleninu alebo steaky. Suroviny vložíte do špeciálneho vrecka spolu s korením či bylinkami, pomocou vákuovej zváračky vysajete vzduch, vložíte do vodného kúpeľa a pomaly varíte. Výsledok je vynikajúci!

Logo FoodSaver
Vakuová svářečka fólií FoodSaver FFS016X

Vakuová svářečka fólií FoodSaver FFS016X

Tato výkonná vakuová svářečka fólií by rozhodně neměla chybět ve vaší domácnosti. Díky ní můžete potraviny skladovat mnohem déle a udržet je tak čerstvé. Přístroj nabízí velký výkon a plně automatický provoz.
Prohlédnout v e-shopu
Sáčky
Vakuová svářečka fólií FoodSaver FFS005X

Vakuová svářečka fólií FoodSaver FFS005X

Profesionální vakuová svářečka fólií FoodSaver FFS005X se postará o rychlé a efektivní odsátí veškerého vzduchu. Vytváří pevný a široký svár, který je odolný vůči protržení a navíc ji lze snadno uschovat ve svislé poloze.
Prohlédnout v e-shopu