Levanduľový čaj

Dnešná doba je plná nepokoja a obáv o budúcnosť. Pri nespavosti, nepokoji a zažívacích problémoch môžete vyskúšať čaj z levandule lekárskej. Na zamaskovanie horkastej chuti tejto zázračnej byliny sme použili čerstvé ovocie zo záhradky, ktoré spolu s levanduľou tvorí sladký a voňavý čaj.
  55°C
  8 hodín
  
 
Ingredience:
  • levanduľa lekárska
  • zrelé ovoce podľa chuti
Postup:
1
Kvietky levandule otrháme, zvyšok kvetenstva a stonky nebudeme potrebovať. Kvietky rozložíme na sieťku na sušenie drobných plodov.
2
Ovocie umyjeme, osušíme a nakrájame na malé kocky, čo najviac rovnomerne. Naukladáme na sieťky k levandule a sušíme asi 8 hodín na 55 °C.
3
Pokiaľ sušíme ovocie šťavnatejšie spolu s menej šťavnatými druhmi, dáme každý druh zvlášť na jednotlivé poschodia a ku koncu nastavenej doby kontrolujeme.
4
Skladujeme pri izbovej teplote v dobre uzavretej nádobe, napríklad vo vákuovacej dóze Foodsaver.
 
TIP: Ak chcete z liečivých vlastností medovky získať úplné maximum, môžete ju sušiť zvlášť na 35 - 40 ° C po 6 - 8 hodín.
  
Vylepšená verze oblíbeného modelu Ultra FD1000 s digitáním nastavením teploty a časovačem. Tato sušička potravin splní i vaše nejnáročnější představy o dokonalém spotřebiči. Pyšní se totiž prestižním oceněním německého spotřebitelského časopisu TESTMAGAZIN, má perfektní výkon a její kapacitu lze rozšířit až na 30 sít.
Tato stylová sada tří vakuovacích dóz si dozajista najde místo ve vaší kuchyni. Těšit se přitom můžete na nádoby o objemu 0,7 l, 1,4 l a 2,4 l.