Ananásová rolka

 Letné počasie láka k exotickým zážitkom.  Nemusíme ale jazdiť nikam ďaleko.  Stačí si vychutnať si túto lahodnú ananásovú rolku.
  9 - 11 hodín
  55°C
 
Ingrediencie:
  • 1 ananás
Postup:
1
 Ananás zbavíme šupky, dáme do mixéra a nahladko rozmixujeme.  Pripravíme si fóliovú misku na sušenie roliek a hladké pyré rozotrieme.  Vrstva pyré by mala byť všade rovnako vysoká.
2
Sušíme pri teplote 55 ° C po dobu 9-11 hodín.  Ovocné rolky by mali byť po usušení na dotyk suché a zostať pružné.
3
Rolky môžeme strihať aj krájať. Skladujeme pri izbovej teplote v dobre uzavretej nádobe. Napríklad vo vákuovacej dóze FoodSaver.
 
 
Vylepšená verzia obľúbeného modelu Ultra FD1000 s digitálnym nastavením teploty a časovačom. Táto sušička potravín splní i Vaše najnáročnejšie predstavy o dokonalom spotrebiči. Má perfektný výkon a jej kapacitu možno rozšíriť až na 30 sít. Recept na vynikajúce kokosové guľky s brusnicami, sušené na sušičke EZIDRI Digital v hobby magazínu ČT Polopate, môžete pozrieť TU. Recept na sušené mäso JERKY môžete pozrieť TU.

Dóza pre vákuové skladovanie a marinovanie s objemom 1,2 l. Inovované dózy FoodSaver Fresh vám zaistí čerstvosť a chuť uložených potravín. Majú dva režimy použitie: vákuový a marinovací.