Hovädzie tyčinky

Doplňte energiu na cestách, nech už sa práve chystáte kamkoľvek. Pripravte si svoje vlastné domáce hovädzie tyčinky v sušičke. Vďaka tomu budete jasne vedieť, aké suroviny ste použili a získate tak skvelú alternatívu k bežne kupovanému sušenému mäsu.
  4 hod
  
  65°C
 
Ingrediencie:
  • 1/2 kg (bio) hovädzieho mletého mäsa
  • 1 lyžička soli
  • 1 lyžice korenia Tandoori masala
  • sójová omáčka
  • čerstvo mleté korenie
Postup:
1
Mleté mäso dobre prepracujeme (ideálne rukami) so všetkými surovinami. 
2
Môžeme ochutnať (ak nemáme strach zo surového hovädzieho mäsa) – musia byť chuťovo intenzívne, „ľahko presolené“ a prekorenené, pretože tepelnou úpravou sa časť chuti stratí.
3
Mäso necháme odležať v chladničke pokojne cez noc. 
4
Potom tvoríme tyčinky (zdobičkou, či cukrárskym vrecúškom) priamo na jednotlivé poschodia sušičky (môžeme použiť sieťku, ale nemusíme).
5
Tyčinky sušíme ideálne pri teplote 65°C cca 4 hodiny.
  
 
Vylepšená verzia obľúbeného modelu Ultra FD1000 s digitálnym nastavením teploty a časovačom. Táto sušička potravín splní i Vaše najnáročnejšie predstavy o dokonalom spotrebiči. Má perfektný výkon a jej kapacitu možno rozšíriť až na 30 sít. Recept na vynikajúce kokosové guľky s brusnicami, sušené na sušičke EZIDRI Digital v hobby magazínu ČT Polopate, môžete pozrieť TU. Recept na sušené mäso JERKY môžete pozrieť TU.

 
Kuchárka zameraná na sušenie ovocia v elektrických sušičkách dáva odpovede na otázky: Ako sušiť, aby sme boli s výsledkami sušenia spokojní? Na čom sušiť, aby sme zachovali cenné látky? Ako sušené produkty skladovať? Čo všetko je možné zo sušeného ovocia, zeleniny, bylín a húb pripraviť? 4. prepracované vydanie, 40 strán. Kniha je napísaná v českom jazyku.