Jahodové rolky

Kto by nemiloval jahody. Čo tak z nich ale tentoraz vykúzliť niečo originálne? Vyskúšajte napríklad tieto svieže jahodové rolky. Sú prirodzene sladké, v prípade potreby ich ale môžete dosladiť medom alebo sirupom.
  10 hod
  55°C
 
Ingrediencie:
  • 500 g jahody
Postup:
1
Jahody očistíme, dáme do mixéra a nahladko rozmixujeme.
2
Pripravíme si fóliovú misku na sušenie placiek a vzniknutú hmotu rozotrieme.
3
Vrstva hmoty by mala byť všade rovnako vysoká.
4
Sušíme v sušičke ovocia Snackmaker FD500 pri teplote 55°C asi 10 hodín.
5
Ovocné placky by mali byť po usušení suché a pružné.
6
Nakrájame a rolujeme.
7
olky uchovávajte v dobre uzavretej nádobe pri izbovej teplote.
8
Pre sladšiu chuť je možné pridať napríklad med.
 
 
Vylepšená verzia obľúbeného modelu Ultra FD1000 s digitálnym nastavením teploty a časovačom. Táto sušička potravín splní i Vaše najnáročnejšie predstavy o dokonalom spotrebiči. Má perfektný výkon a jej kapacitu možno rozšíriť až na 30 sít. Recept na vynikajúce kokosové guľky s brusnicami, sušené na sušičke EZIDRI Digital v hobby magazínu ČT Polopate, môžete pozrieť TU.

 
Kuchárka zameraná na sušenie ovocia v elektrických sušičkách dáva odpovede na otázky: Ako sušiť, aby sme boli s výsledkami sušenia spokojní? Na čom sušiť, aby sme zachovali cenné látky? Ako sušené produkty skladovať? Čo všetko je možné zo sušeného ovocia, zeleniny, bylín a húb pripraviť? 4. prepracované vydanie, 40 strán. Kniha je napísaná v českom jazyku.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie