Kvety púpavy

Kvety púpavy môžete zbierať aj na sušenie – následne používať do čajových zmesí , či na výrobu mastí. Pokiaľ sa rozhodnete pre sušenie púpavy zbierajte kvety, ktoré sú na začiatku svojho rozkvetu.
  8 - 12 hod
  35° - 40°C
 
Ingrediencie:
  • kvety púpavy
Postup:
1
Kvety púpav sušíme pri teplote 35 - 40 °C.
2
Čím rýchlejšie čerstvé púpavy usušíte, tým budú voňavejšie.
3
A ako spoznáte vysušené púpavy? Budú krásne voňať a keď ich vložíte do fľaše, nemala by sa orosiť.
4
Sušené kvety púpav však spotrebujte do jedného roka.
  
Vylepšená verzia obľúbeného modelu Ultra FD1000 s digitálnym nastavením teploty a časovačom. Táto sušička potravín splní i Vaše najnáročnejšie predstavy o dokonalom spotrebiči. Má perfektný výkon a jej kapacitu možno rozšíriť až na 30 sít. Recept na vynikajúce kokosové guľky s brusnicami, sušené na sušičke EZIDRI Digital v hobby magazínu ČT Polopate, môžete pozrieť TU. Recept na sušené mäso JERKY môžete pozrieť TU.

"
Kuchárka zameraná na sušenie ovocia v elektrických sušičkách dáva odpovede na otázky: Ako sušiť, aby sme boli s výsledkami sušenia spokojní? Na čom sušiť, aby sme zachovali cenné látky? Ako sušené produkty skladovať? Čo všetko je možné zo sušeného ovocia, zeleniny, bylín a húb pripraviť? 4. prepracované vydanie, 40 strán. Kniha je napísaná v českom jazyku.
"

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie